Alpha 1 S kemik yolu işitme

Sophono Alpha S koklear implant

 

Alpha S Çocuklar için kemik yolu işitme cihazı!

Kulak kanalı ve orta kulak kemik iletiminde konjenital anomalisi olan yeni doğan ve çocuk hastaların işitme becerilerini ve gelişimlerini normal işitebilen çocuklar gibi tamamlayabilmesi için en kısa zamanda işitme cihazı uygulaması yapılmalıdır.

Yenidoğan ve çocukların  yaşamlarının ilk yıllarında kafatası kalınlıklarının inceliğinden dolayı implantasyonda komplikasyonlar oluşabilir. Bu yüzden Alpha S Modeli bir saç bandı ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Alpha S'de Kafa bandı istenildiği şekilde hastanın kafasının boyutuna göre ayarlanabilir özelliktedir. Kafa bandının bir çok renk ve deseni bulunmaktadır. Ünite manyetik olarak kafabandı içerisinde bulunan ve kafanın şeklini alabilir özellikte olan base plate'e tutunmaktadır. Böylece hastanın kafasında hissetmekte olduğu basınç hissi azalmakta ancak kullanımdaki rahatlığı artırmaktadır.

İşitme cihazının vibratörü titreşimleri base plate'e aktarmaktadır. Cilt üzerinde yağ dokusu üzerinde oluşturulan basınç ile az miktarda enerji kaybı ile titreşimler cilt üzerinden kemiğe aktarılmakta ve iç kulağa iletilmektedir.